Зміни в правах для водіїв КПП автомат. Відмітка 78 в правах.

Зміни в правах для водіїв КПП автомат. Відмітка 78 в правах.

Нові права на автомат
Закони Зміни в ПДР Права

Зміни в правах для водіїв КПП автомат. Відмітка 78 в правах.

Власники посвідчень з відміткою про складання іспиту з водіння на авто з автоматичною коробкою керування не зможуть кермувати автом з механічною коробкою

В Україні запроваджують низку нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Відповідно до постанови Кабміну від 22 вересня 2021 року №1007, у водійських посвідченнях зазначатимуть відмітку про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач. Це позначатиметься кодом «78» в графі 12 на посвідченні.

Власники посвідчень з такою відміткою зможуть керувати лише авто з автоматичною коробкою. А якщо такої відмітки не буде, то кермувати можна буде автом з будь-якою коробкою передач. Зміни не торкнуться водіїв, які отримали права раніше.

Крім того, збіьшили термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС. Раніше він становив три місяці, тепер  два роки. Також водіїв звільнили від обов’язкового надання документів, що підтверджують навички керування при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом.

Зміниться й форма відображення обмежень у керуванні на посвідченні водія. Тепер їх позначатимуть у вигляді кодів – як у Євросоюзі, а не піктограмами, як було раніше.

Зміни торкнуться й процедури прийняття іспитів. Тепер у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE):

  • при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються лише за категорією С;
  • при поверненні посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складаються за вищою категорією.

Нововведення будуть запроваджені відразу після оприлюднення зазначеної постанови Кабінету міністрів України, крім нововведення, що стосується зазначення відмітки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яке реалізують упродовж трьох місяців.

Джерело – https://tvoemisto.tv

Leave your thought here

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *