Чи можна отримати права в Києві, якщо прописаний в іншому місті?

Чи можна отримати права в Києві, якщо прописаний в іншому місті?

Чи можна отримати права в Києві, якщо прописаний в іншому місті
Права

Чи можна отримати права в Києві, якщо прописаний в іншому місті?

У пошуках найкращого і найкомфортнішого місця для роботи і життя українці нерідко переїжджають в інші міста чи навіть регіони, включаючи столицю, Київ. При цьому далеко не завжди люди морочать собі голову з приводу місця прописки, яке вказане у них в паспорті чи іншому документі. В результаті виникає багато практичних запитань, які можуть бути важливими у повсякденному житті. Одним із найактуальніших є отримання прав на водіння автотранспортного засобу. Будучи прописаним в іншому місті, у сучасних реаліях може бути досить важко приїжджати додому для отримання посвідчення водія (а інколи це зробити просто неможливо). Які ж права мають українці у цій ситуації, і наскільки вони прив’язані до місця прописки у питанні отримання прав на водіння?

Коли є потреба здавати на права на водіння авто в іншому місті?

Знаходження в іншому місті і необхідність отримання прав за місцем перебування може обумовлюватися різними причинами:

  • переїзд до іншого міста на тимчасове чи постійне проживання;
  • тривале відрядження, у ході якого виникла потреба чи бажання отримати права, щоб водити авто;
  • термінова необхідність переїхати одразу після проходження навчання у своєму місті чи потреба виїхати з певних територій;
  • наявність національних прав і необхідність отримання міжнародних прав в іншому місті.

Відповімо на актуальне питання відразу: отримати права в іншому місті не за місцем прописки можна. Сьогодні діючим і майбутнім водіям доступні всі опції, навіть якщо вони документально не прописані у місті Києві. Відповідно до актуального законодавства складати іспити і отримувати права можна в будь-якому населеному пункті, незалежно від фактичної прописки.

Порядок дій при отриманні прав у Києві

Якщо у вас немає прописки у місті Київ, але ви знаходитесь тут з якоїсь причини і хочете отримати права, стандартна процедура передбачає кілька етапів:

  • Пройдіть навчання в автошколі. Перш за все, необхідно вибрати надійну автошколу, де ви будете проходити повноцінне навчання. Переконайтеся, що школа має ліцензію, і запишіться на курси. Після цього пройдіть навчання теорії ПДР і практичні заняття. За підсумками навчання проводиться обов’язковий внутрішній іспит, що дозволяє оцінити готовність студента до складання іспиту у МВС. За умови успішного складання видається сертифікат автошколи.
  • Зберіть необхідні документи для складання іспиту у МВС. Для цього вам знадобиться документ, що засвідчує особу (наприклад, внутрішній паспорт громадянина України), ІПН, медична довідка встановленого зразка, що підтверджує відсутність протипоказань до водіння, а також диплом автошколи.
  • Запишіться на іспит у МВС згідно графіку. Іспит проводиться у територіальному центрі МВС. У Києві є кілька таких центрів, тому ви можете вибрати найближчий і найбільш зручний для відвідування саме для вас. При цьому необов’язково особисто відвідувати центр для запису, це можна зробити в режимі онлайн.
  • Складіть іспит. Він проходить у два етапи. Першою здається теорія, в рамках якої потрібно правильно відповісти як мінімум на 18 питань із 20. За умови успішного проходження студенти здають практичну частину (водіння з екзаменатором). Проводиться іспит на спеціалізованому майданчику чи у міських умовах.
  • Отримайте права. Через кілька днів після складання іспиту ваші права будуть готові. Отримувати їх потрібно в тому ж сервісному центрі, де ви складали іспит.

Актуальні питання

Пропонуємо відповіді на найчастіші питання щодо отримання прав у Києві:

  1. Чи можна складати теорію і практику в різних містах?

– Так, ви маєте право здавати теоретичну частину і водіння у різних містах в межах України.

  1. Чи можна отримати міжнародні права за місцем прописки?

– Так, ви можете отримати права міжнародного зразка у будь-якому місті, незалежно від прописки.

  1. Чи можна отримати медичну довідку встановленого зразка за місцем прописки?

– Отримати медичну довідку ви можете у будь-якій сертифікованій клініці в Україні. Ваша прописка не має значення.

  1. Чи потрібно змінювати реєстрацію у паспорті після отримання прав у Києві?

– Ні. Зміна реєстрації у даному разі не є обов’язковою.

  1. Чи можна зареєструвати транспортний засіб не по місцю прописки водія?

– Так, ви можете здійснити реєстрацію транспортного засобу незалежно від місця вашої прописки.

Таким чином, сучасні водії не мають жодних обмежень, що дозволяє спокійно отримувати права, реєструвати автомобілі і виконувати інші завдання, не прив’язуючись до місця прописки. Це робить сучасних українців значно мобільнішими, ніж було 15-20 років тому. При цьому обов’язковою умовою допуску до іспиту є навчання в автошколі. Кваліфікована автошкола Київ забезпечить ефективне навчання, успішну здачу теорії і практики, а також підтримку аж до отримання посвідчення водія. Звертайтеся до київської автошколи «ВСА», де досвідчені викладачі і інструктори допоможуть оперативно освоїти майстерність водіння і сформувати необхідну впевненість у собі.