Як не натрапити на автошколу-одноденку: ознаки шахрайства

Як не натрапити на автошколу-одноденку: ознаки шахрайства

Як не натрапити на автошколу-одноденку: ознаки шахрайства
Права

Як не натрапити на автошколу-одноденку: ознаки шахрайства

Отримання прав водія було і залишається актуальним питанням для жителів України. При цьому в сучасному світі існують великі ризики натрапити на шахраїв і даремно витратити гроші, оскільки багато нечистих на руку людей користуються тим, що навчання на права дуже потрібне людям. Щоб уникнути обману, треба розуміти, як розпізнати шахрайство. У цій статті ми надаємо корисні рекомендації, які дозволять убезпечити майбутніх водіїв.

Причини поширення шахрайства

Проблема шахрайства є актуальною завжди. І на це є низка об’єктивних причин:

  • Попит на прискорену процедуру набуття прав. Люди намагаються максимально економити свої зусилля і час, що нерідко призводить до сумних наслідків, адже шахраї з радістю користуються таким людським бажанням.
  • Низький рівень обізнаності. Багато майбутніх водіїв не знають базових законів і тим більше не стежать за змінами в них. Насправді ж, існують певні правила щодо автошкіл, яким ті мають відповідати. До них належать наявність ліцензії, організація умов навчання і складання іспитів. В результаті люди просто не розуміють, як розпізнавати шахраїв, і «клюють» на їхню вудку.
  • Брак контролю з боку органів влади. Хоча існують закони про обов’язкову акредитацію автошкіл, органи, що перевіряють їх, приділяють цьому питанню недостатньо уваги. В результаті існують школи-одноденки, які швидко відкриваються і закриваються, працюють нелегально чи використовують підроблені документи.

Шахраї часто пропонують найбільш привабливі для людей варіанти, обіцяючи можливість «договоритися» про гарантоване отримання прав, отримати посвідчення водія без проходження навчання у автошколі й інші сумнівні перспективи.

Як розпізнати шахраїв?

Існують певні ознаки, звертаючи увагу на які, можна легко уникнути шахрайських схем і «підставних» автошкіл, які заберуть ваші гроші, не давши нічого натомість. Такими ознаками можуть бути наступні:

  • Відсутність ліцензії/акредитації. Наявність ліцензії є обов’язковою умовою для здійснення професійної діяльності. Її видає безпосередньо Міністерство Освіти. Також будь-яка автошкола проходить періодичні перевірки, які здійснюють Головний сервісний центр МВС України. Інформація про ліцензію і акредитацію доступна в Інтернеті.
  • Підозріло низька вартість навчання. Вартість у кожному регіоні має певні мінімальні межі. Якщо ви бачите, що ціна значно нижча за середній показник, варто придивитися до інших варіантів. Щоб не помилитися, розгляньте кілька автошкіл і їхню цінову політику. Як правило, занадто низька вартість свідчить про можливу шахрайську схему. Й при цьому пізніше можуть спливти якісь приховані доплати за навчання.
  • Пропозиція отримання прав без проходження навчання і складання іспитів. Важливо розуміти, що відповідно до законодавства, проходження навчання в автошколі є обов’язковою умовою для допуску до іспиту в МВС. Більше того, отримати посвідчення водія без іспиту неможливо, оскільки він проводиться у спеціалізованих територіальних сервісних центрах МВС.
  • Відсутність офіційного договору на навчання. Наявність договору говорить про прозорість і легальність роботи автошколи. Умови договору мають бути гарно написані і чітко зрозумілі. Документ обов’язково має включати реквізити школи, повну ціну і строки навчання, умови розірвання договору і повернення грошей тощо. Один екземпляр договору обов’язково видається учню на руки.
  • Відсутність навчальної бази. Рекомендується особисто відвідати автошколу, щоб упевнитись у наявності відповідного обладнання, автопарку, а також автодрому. Будь-яка школа, яка поважає себе і надає свої послуги на законних підставах, має все необхідне для організації навчання на своїй території.

Корисні поради

Пропонуємо майбутнім водіям кілька корисних рекомендацій, які дозволять вибрати якісну автошколу і уникнути шахрайства:

  1. Перевіряйте наявність ліцензії і акредитації школи на сайті ГСЦ.
  2. Здійсніть особистий візит до обраної автошколи, щоб на власні очі оглянути навчальні аудиторії, обладнання, автопарк тощо.
  3. Ретельно прочитайте договір перед тим, як щось підписувати й платити.
  4. Дізнайтесь про репутацію автошколи. У цьому допоможуть відгуки реальних людей, які можна знайти як в Інтернеті на незалежних сайтах, так і серед знайомих.
  5. Переконайтеся, що школа забезпечує не лише навчання, але й складання іспиту (як у рамках школи, так і в сервісному центрі МВС).

Пройти якісне навчання у кваліфікованих викладачів і інструкторів пропонує автошкола лівий берег «ВСА» у місті Київ. Ми маємо офіційну ліцензію і акредитацію, а також пропонуємо прозорі умови для наших учнів.