Як не заглухнути на механіці: секрети плавного старту
Як не заглухнути на механіці: секрети плавного старту
Багато новачків, які вирішили розпочати свій шлях у світі водіння з механіки, стикаються з різноманітними труднощами і проблемами. Однією з найпоширеніших є труднощі рушити з місця і при цьому не заглухнути. Найчастіше це трапляється при неправильній роботі з педалями і не розумінні ролі зчеплення у загальному плані. Розглянемо всі «премудрості» старту на механіці і найпоширеніші помилки початківців.
Почнемо з основ
Перш ніж починати вивчати інструкцію про те, як правильно заводитись на механіці, важливо переконатися, що ви добре розумієте основу роботи всієї системи. Основний момент полягає в тому, щоб знати, як взаємодіють між собою педалі газу і зчеплення, а також що таке точка зчеплення.
Розглянемо ключові складові і їх роботу в машині:
- Зчеплення. Воно служить для плавного з’єднання двигуна з коробкою передач. По суті, завдяки його роботі здійснюється роз’єднання двигуна і коліс, за рахунок чого можна переключити передачу без шкоди для двигуна. Якщо до максимуму витиснути педаль, двигун повністю відключається від механізму трансмісії. Плавно відпускаючи педаль, ви забезпечуєте повторне з’єднання двигуна з колесами автотранспортного засобу.
- Педаль акселератора (газ). Ця педаль забезпечує контроль обертів двигуна за рахунок регулювання подачі палива. Таким чином, чим сильніше ви натиснете на педаль, тим більше палива буде подано в двигун.
- Точка зчеплення. Це ключовий момент старту, при якому важливо плавно відпускати педаль зчеплення, відчуваючи передачу крутного моменту двигуна на колеса.
Покрокова інструкція
Коли ви тільки починаєте вчитися водінню на механіці, важливо до автоматизму відпрацювати порядок своїх дій. Пропонуємо вам вивчити і назубок запам’ятати наступну інструкцію:
Крок 1. Переконайтеся, що поверхня, на якій знаходиться машина, не вибоїста, не підіймається в гору, і є достатньо рівною.
Крок 2. Перевірте, чи ручка перемикання коробки передач перебуває в нейтральному положенні.
Крок 3. Натисніть на педаль зчеплення до максимуму.
Крок 4. Увімкніть запалення, повернувши ключ в машині.
Крок 5. Переведіть ручку передач у положення першої передачі. При цьому важливо, щоб ви продовжували утримувати педаль зчеплення.
Крок 6. Спокійно і плавно почніть відпускати зчеплення до тих пір, поки не відчуєте ту саму точку зчеплення. Як тільки двигун почне передавати крутний момент на колеса, ви відчуєте легкий поштовх уперед.
Крок 7. Після проходження точки зчеплення ви повинні продовжувати повільне відпускання педалі зчеплення і одночасно з цим почати плавно тиснути на педаль газу. Це дозволить підтримати оберти мотора і забезпечити рух автомобіля з місця.
Після того, як автомобіль почне рухатися, продовжуйте повільно відпускати зчеплення до кінця. При цьому якщо ви одночасно сильніше тиснете на педаль газу, машина набиратиме швидкість.
Поширені помилки
Кожному хочеться сісти за кермо і відразу з легкістю рушити з місця. Однак новачки нерідко роблять помилки, внаслідок яких автомобіль може смикнутися, заглухнути чи почати несподіваний рух. Розглянемо найчастіші помилки, уникаючи які, ви швидко навчитеся заводитися і рушати з місця без проблем:
- Різке відпускання педалі зчеплення. У такій ситуації автомобіль різко смикнеться, після чого заглухне. Дуже важливо діяти повільно і плавно, відчуваючи автомобіль і чекаючи точки зчеплення.
- Замало чи забагато газу. Слабко втискаючи чи забуваючи про педаль газу зовсім, ви приводите до того, що машина глухне. При надмірному натисканні на педаль газу машина почне надто різкий рух. Важливо почуватися впевнено і давати достатньо обертів, плавно додаючи зусилля при натисканні педалі.
- Старт підйому в гору. Нерідко водії впадають у паніку і втрачають контроль, оскільки машина починає котитися назад. Важливо не панікувати, а відразу підняти ручник, після чого спробувати завестися і знайти точку зчеплення, щоб продовжити рух вперед.
- Занадто тривале утримання педалі зчеплення. У такій ситуації відбувається перегрів, що не тільки негативно позначиться на старті автомобіля, але й призведе до передчасного зношування і повільного, млявого руху. Важливо не забувати плавно відпускати педаль у потрібний момент.
Навіть маючи під рукою покрокову інструкцію, досить важко на словах зрозуміти, як правильно рушати з місця на механіці. Як би просто все не звучало, це є навичкою, яка потребує обов’язкового відпрацювання під контролем професійного інструктора. Швидко освоїтися і зрозуміти принципи механічної коробки передач, а також відпрацювати вміння стартувати без ривків двигуна і заглухання, вам допоможуть курси водіння. Якісно і швидко навчити вас усім тонкощам водіння можуть у автошколі «ВСА», де ви освоїте теоретичну базу і відпрацюєте отримані знання на практиці, ставши повноправним учасником дорожнього руху.